bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Mosty porcelanowe

Mosty porcelanowe (zębowe) są stosowane do uzupełnienia braków w uzębieniu. Jest to uzupełnienie stałe, które jest o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem dla pacjentów niż proteza ruchoma. Zastosowanie mostu zębowego to szansa na nową jakość życia, mosty porcelanowe zapewniają naturalny i piękny wygląd zębów.

Co daje most zębowy?

Dzięki wykonaniu mostu można zamaskować brak nawet kilku zębów. Ponadto zaletą stosowania tego typu uzupełnienia jest zapobieganie wadom zgryzu i zapadaniu się twarzy, w miejscu, w którym brak jest uzębienia. Zamocowane na stałe mosty protetyczne(np. mosty porcelanowe) dają pacjentom większy komfort niż protezy ruchome. Ponadto, mosty porcelanowe są praktycznie niezauważalne dzięki możliwości dopasowania ich barwy do naturalnego koloru zębów. Aby móc zastosować u pacjenta most, należy uwzględnić kilka kwestii. Jest to między innymi obecność i jakość zębów filarowych.

Jeśli zależy Państwu na efektownym uzupełnieniu uzębienia i chcecie zrobić to za pomocą mostu, zapraszamy do naszej kliniki. Specjalista profesjonalnie oceni, czy istnieje możliwość wykonania mostu zębowego w konkretnym przypadku. Nasi wykwalifikowani pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu mogą nie tylko przeprowadzić precyzyjny zabieg, ale też doradzić pacjentowi wybór odpowiedniego rodzaju uzupełnienia braku w uzębieniu.

Z jakiego materiały wykonane są mosty zębowe?

Mosty zębowe wykonuje się z kilku rodzajów materiałów, to porcelana, stopy metali, ceramika prasowana i frezowana, oraz cyrkon. W naszym gabinecie możecie Państwo liczyć na fachowe doradztwo w tej kwestii oraz na profesjonalne wykonanie mostów protetycznych.