Laboratorium Pięknego UśmiechuLicówki – kiedy warto się na nie zdecydować?

Licówki to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które posiadają różnego rodzaje mankamenty uśmiechu – pozwalają one na poprawę estetyki zębów. Efekt końcowy w dużej mierze zależy od tego z czego licówki są wykonane. Do wyboru są m.in. licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe. Które z ich są najlepszym rozwiązaniem i dlaczego?

Czym są licówki?

Licówki są cienkimi płytkami, wykonanymi z porcelany lub kompozytu. Mocuje się je na licowej stronie zębów przy pomocy specjalistycznego kleju. Pozwalają na szybkie wyeliminowane wszystkich estetycznych niedoskonałości zębów – żółtej kolorystyki, czy nieodpowiedniego kształtu. Co ważne – licówki zachowują naturalnie wyglądający kolor i połysk. Na pierwszy rzut oka nie można ich odróżnić od zwykłych zębów. Do licówek wykorzystywany jest materiał biologicznie obojętny, bezpieczny dla naszego organizmu, zatem nie wywołuje alergii.

Zakładanie licówek w naszym gabinecie w Rzeszowie

Obecnie w gabinetach stomatologicznych licówki zakłada się na różne sposoby – ze szlifowaniem oraz bez szlifowania zęba. W pierwszym przypadku warstwa licowa szkliwa jest szlifowana, aby zrobić miejsce pod licówkę. To konieczność, jeśli ząb ma być korygowany. Z kolei zakładanie licówek bez szlifowania jest procesem odwracalnym, bo w jego trakcie stomatolog nie ingeruje w tkankę zęba. Tego typu licówki sprawdzają się doskonale do likwidowania diastemy, czy zmiany kolorystyki zębów.

Licówki kompozytowe i licówki porcelanowe w Rzeszowie

Licówki porcelanowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj licówek. Są one elastyczne i bardzo trwałe. Podczas zabiegu łatwo łączą się z zębami. Są przy tym wytrzymałe mechaniczne. Licówki z porcelany zakładać można na wszystkie zęby, ale zwykle robi się to tylko na tych widocznych w czasie mówienia. Licówki tego rodzaju nie ulegają przebarwieniom. Licówki kompozytowe wytwarzane są z materiału kompozytowego – tego samego, którego używa się przy standardowym wypełnianiu ubytków zębowych.

Wskazania do zastosowania licówek:

  • korekta kształtu zęba,
  • przebarwienia korony zęba,
  • zamknięcie przerw pomiędzy zębami (diastema),,
  • złamanie brzegu siecznego zęba przedniego,

Wszystkie licówki wykonywane w naszym gabinecie, LPU Stomatologia w Rzeszowie, dokładnie dopasowywane są do wyglądu i kształtu zębów sąsiednich, tak by sprostać oczekiwaniom każdego pacjenta.