Laboratorium Pięknego UśmiechuImplanty zębów – czy warto?

Brak jednego lub kilku zębów w łuku to nie tylko kwestia estetyczna. Może on doprowadzić również do wysuwania się ze swojego miejsca zębów przeciwległych, a także do przechylania zębów sąsiadujących z usuniętym zębem – to wszystko skutkuje nieprawidłowym zgryzem. Z tego też względu każdy brak zęba należy uzupełnić – na przykład za pomocą implantów zębowych. To rozwiązanie z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników, zarówno wśród lekarzy stomatologów, jak i pacjentów.

Implanty zębów – alternatywa dla własnego zęba

Implanty, czyli tytanowe wszczepy, obciążone koroną, prawie idealnie zastępują własne zęby. Jest to metoda trwała, bowiem części wszczepionej w kość nie wymienia się. Korona również zazwyczaj przetrwa nawet do 20 lat. Implanty zębów w Rzeszowie, a także w pozostałych miastach Polski, cieszą się coraz większą popularnością z tego względu, że do ich zastosowania nie ma konieczności opracowywania, czyli spiłowywania zębów sąsiadujących. Takie zabieg znacznie narusza ich strukturę i sprawia, że nadają się one jedynie pod koronę.

Implanty zębów w Rzeszowie – jak wygląda zabieg?

Specjalista stomatolog wykonuje w kości otwór, po czym umieszcza w nim tytanową część uzupełnienia, czyli implant. W ciągu kilku miesięcy część ta, dzięki swoim właściwościom, idealnie zintegruje się z kością. Ryzyko odrzucenia jest w tym wypadku niewielkie – ciało ludzkie bardzo dobrze przyjmuje materiał, jakim jest tytan i nie traktuje go jako ciała obcego. Do odrzucenia wszczepu może dojść tylko w wyjątkowych wypadkach lub na skutek nieprzestrzegania zaleceń specjalisty. Na implancie osadza się protetyczne uzupełnienie tymczasowe, zaś po wygojeniu stosuje się już koronę porcelanową, umocowaną na stałe.

Sam zabieg wszczepienia implantu jest jednodniową procedurą, zupełnie bezbolesną ze względu na zastosowanie znieczulenia. Po całkowitym wygojeniu należy jedynie przestrzegać wytycznych co do higieny i trybu życia z uwagi na posiadanie implantu. Dzięki temu uzupełnienie będzie idealnie zastępować własne zęby, będąc pełnowartościową częścią zgryzu oraz biorąc udział w procesie rozdrabiania i żucia pokarmu. Więcej informacji na temat tego rodzaju uzupełnienia protetycznego znajdą Państwo w naszym gabinecie w Rzeszowie.