bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Chirurgia stomatologiczna

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jest to nie tylko usuwanie zębów, ale też szereg innych czynności mających na celu zapewnienie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Chirurgia stomatologiczna to bardzo wymagająca dziedzina stomatologii, która najczęściej kojarzy się z ekstrakcją zębów. Jednak wyrywanie zębów to tylko ułamek zabiegów z zakresu chirurgii. Z racji inwazyjnego charakteru tego typu zabiegów, bardzo ważne jest oddanie się w ręce prawdziwego specjalisty, którego centrum zainteresowania zawodowego jest właśnie chirurgia stomatologiczna. Rzeszów ma takie miejsce – to Laboratorium Pięknego Uśmiechu.

Na czym polegają zabiegi chirurgii stomatologicznej?

Chirurgia stomatologiczna obejmuje zarówno tkanki twarde, jak i miękkie. Oznacza to, iż w ramach chirurgii stomatologicznej pacjenci mogą liczyć m. in. na:

  • usuwanie zębów,
  • regeneracja kostna,
  • podnoszenia dna zatoki szczękowej (sinus lift),
  • przeszczepy błony śluzowej,
  • leczenie ropni,
  • mikrochirurgię tkanek miękkich

Chirurgia stomatologiczna bez bólu

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko skomplikowane procedury zabiegowe. To także kwestia zapewnienia pacjentowi komfortu psychicznego, co osiągnąć można stosując odpowiednie zaopatrzenie przeciwbólowe. Koniecznością jest stosowanie nowoczesnego znieczulenia stomatologicznego, które nie tylko uśmierzy ból, ale także ułatwi stomatologowi pracę.

Dentyści pracujący w LPU Stomatologia podchodzą do każdego przypadku indywidualnie, dokładnie dopasowując zakres działań do potrzeb pacjenta.