Blog

Implanty zębów – czy warto?

Brak jednego lub kilku zębów w łuku to nie tylko kwestia estetyczna. Może on doprowadzić również do wysuwania się ze swojego miejsca zębów przeciwległych, a także do przechylania zębów sąsiadujących z usuniętym zębem – to wszystko skutkuje nieprawidłowym zgryzem. Z tego też względu każdy brak zęba należy uzupełnić – na przykład za pomocą implantów zębowych. To rozwiązanie z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników, zarówno wśród lekarzy stomatologów, jak i pacjentów. (więcej…)

Licówki – kiedy warto się na nie zdecydować?

Licówki to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które posiadają różnego rodzaje mankamenty uśmiechu – pozwalają one na poprawę estetyki zębów. Efekt końcowy w dużej mierze zależy od tego z czego licówki są wykonane. Do wyboru są m.in. licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe. Które z ich są najlepszym rozwiązaniem i dlaczego? (więcej…)

I Ty możesz cieszyć się białym uśmiechem – postaw na profesjonalne wybielanie

O śnieżnobiałych zębach marzy każdy z nas, gdyż dzięki nim nasz uśmiech staje się jeszcze piękniejszy. Niestety nie wszyscy mogą się nim pochwalić. Z biegiem czasu zaczyna pojawiać się coraz więcej przebarwień na szkliwie, na co wpływ ma nasz styl życia, spożywane pokarmy, czy nawet nałogi. (więcej…)

Wystarczy się uśmiechnąć i …

Redaktor:

Wystarczy się uśmiechnąć i wszystko wokół się zmienia. Niebo nad nami się rozchmurza, ludzie jakby bardziej przyjaźni, życzliwi, a i robota w pracy dobrze idzie. Jednym zdaniem: „lepiej się stąpa po ziemi.” (więcej…)

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa

Pierwsza wizyta u dentysta to dla dziecka sytuacja, która rzutuje na jego nastawienie do leczenia dentystycznego w przyszłości. Negatywne doświadczenia mogą przyczynić się do powstania u dziecka lęku przed dentystą, czyli tak zwanej dentofobii. Planując pierwszą wizytę dziecka u stomatologa należy zatem pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym lekarz dentysta nie będzie przez nie kojarzony z czymś negatywnym. (więcej…)